هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران برگزار شد

گزارش اختصاصی سال‌نوای موسیقی ایران:

همزمان با روز جهانی موسیقی، هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران با مدیریت هنری «علی جعفری پویان» نوازنده و مدرس ویُلن و مدیریت اجرایی «محمدمهدی گورنگی» آهنگساز و مدرس موسیقی، با حمایتِ بخشی از جامعه‌ی موسیقی ایران و مراکز فرهنگیِ خصوصی و مستقل، پس از وقفه‌ای سه ساله، در سی‌ویکم خرداد ۱۴۰۳ در سالن اجتماعات منظومه‌ی خِرَد تهران و با حضور هنرمندان سرشناس موسیقی برگزار شد.

 حسین علیزاده

 

 

 

علی جعفری پویان

 

 

 

 

به گزارش ستاد خبری سال‌نوا، در مراسم سال‌نوای هفتم، ضمن رونمایی از بخش‌های تازه‌ی این رویداد، جمعی از هنرمندان برجسته‌ی موسیقی ایران در بخش‌های «نکوداشت»، «یادبود»، «نشان» و «یادنشان» مورد تجلیل و یادبود قرار گرفتند.

ساحل کریمی، مجری

در آغاز برنامه که اجرای آن را ساحل کریمی بر عهده داشت، لوگوی تازه‌ی سال‌نوا که طراحی آن را الهام کریمی برعهده داشته است، رونمایی و همچنین توضیحاتی درباره‌ی چگونگی شکل‌گیری و هویتِ تصویری طرح به صورت ویدئو به نمایش گذاشته شد.

در ادامه‌ی برنامه خلاصه‌ای از تصاویر شش دوره‌ی قبلی سال‌نوا، پخش و با به نمایش گذاشتن پوسترِ رسمی، آیینِ هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران آغاز شد.

پیام فرهاد فخرالدینی، موسیقی‌دانِ پیشکسوتِ و نامدارِ ایران، آغازگرِ رسمی مراسم بود که در آن به نقشِ مهم سال‌نوا در ایجاد اتحاد بین موسیقی‌دانان اشاره داشت.

علی جعفری پویان، مدیر هنری سال نوا

پس از آن علی جعفری پویان، به عنوان مؤسس و دبیر هنری سال‌نوا، ضمن خوش‌آمدگویی، به توضیحِ چگونگی شکل‌گیری و همچنین اهداف کلی و شرح فعالیت‌های انجام شده برای برگزاری هفتمین دوره سال‌نوا پرداخت.

او در سخنانش ضمن تشکر از تمامی موسیقی‌دانانی که در راستای برگزاری مراسم، یاری‌رسان بودند، از نقش بزرگان موسیقی کشور یاد کرد. موسیقی‌دانانی که با همفکری و حمایت معنوی و تخصصی خود، در ادامه‌ی راه و مسیرِ سال‌نوا نقش داشته و دارند. وی همچنین با اشاره به گروه اجرایی سال‌نوا، از تلاش‌های شبانه‌روزی این گروه قدردانی کرد.

حسین علیزاده، عضو و نماینده شورای تخصصی سال نوا

در ادامه ساحل کریمی مجری مراسم، با ذکر نام هنرمندِ نامدارِموسیقی ایران حسین علیزاده، حاضران در سالن را به شنیدن سخنانِ  این عضو شورای تخصصی سال‌نوای هفتم دعوت نمود.

حسین علیزاده ضمن سپاس از موسیقی‌دانان و هنرمندان حاضر در برنامه و همچنین قدردانی از مدیران و تمامی اعضای سال‌نوا، به نقشِ این نهادِ مستقل در به‌وجود آوردنِ تفکری نو در موسیقی ایران اشاره و بر لزوم وجود چنین مراسمی برای نزدیک‌تر کردن موسیقی‌دانان و به‌وجود آوردن فضایی متفاوت تأکید کرد.

پس از سخنان حسین علیزاده، مجری برنامه به تشریح بخش نخست مراسم پرداخت.

در سال‌نوای هفتم، انتخاب موسیقی‌دانان در بخش‌های مختلف، بر عهده شورای تخصصی شامل هنرمندان حسین علیزاده، وارطان ساهاکیان، مینا افتاده، ابراهیم لطفی، علیرضا میرعلی‌نقی، بهرام دهقانیار و کیاوش صاحب‌نسق بود و گروه مشاوران نیز با حضور ناصر رحیمی، رامین بهنا، حمیدرضا دیبازر، داریوش تقی‌پور، علی مغازه‌ای، بهرام جمالی و کیوان فرزین، در کنار سال‌نوای هفتم بودند.

پوستر بخش نکوداشت

در ادامه، بخشِ «نکوداشت» با رونمایی از پوستر اصلی این بخش آغاز شد. در بخش نکوداشت هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران از نُه هنرمند برجسته‌ی موسیقی ایران؛ احمد پژمان، نوین افروز، رافائل میناسکانیان، مهران روحانی، محمدرضا درویشی، حمید متبسم، آذین موحد، افسانه جهانگیری، نازلی جهانگیری تجلیل به عمل آمد که در این میان، احمد پژمان نوین افروز، مهران روحانی و حمید متبسم به صورت غیابی مورد تجلیل قرار گرفتند. رونمایی از پوسترهای رسمی هر هنرمند، اجرای موسیقی و همچنین مروری بر آثار این موسیقی‌دانان از برنامه‌های متنوعِ این بخش از سال‌نوای هفتم بود.

در این بخش با دعوت از هنرمندان موسیقی، «تندیسِ سال‌نوا»، «لوحِ سال‌نوا» و هم‌چنین هدایای نفیسِ فرهنگی از سوی «کتاب اردیبهشت»، «خانه هنر خرد» و «خانه پایور» به هنرمندانِ بخش نکوداشت یا نمایندگانِ آنان اهدا شد.

آغاز این بخش، آیین نکوداشتِ احمد پژمان، با حضور هنرمندان شریف لطفی، حسین علیزاده و ابراهیم لطفی به روی صحنه بود که حسین علیزاده به نیابت از احمد پژمان، تندیس و لوحِ سال‌نوا را به امانت دریافت کرد.

 

رافاول میناسکانیان

 

محمدرضا درویشی

 

 

محمدرضا درویشی

آذین موحد

 

ارشد تهماسبی، به نمایندگی از حمید متبسم حاضر شد و نشان را دریافت کرد

 

اجرای کوارتت زهی

  • «پارساوا» برای پیانو، قطعهٔ پنجم، اثر احمد پژمان به نوازندگی پیانوی بصیر فقیه‌نصیری
  • ویدئویی کوتاه از نوازندگی نوین افروز
  • اثری از پیمان یزدانیان با نوازندگی پیانوی او تقدیم به نوین افروز و رافائل میناسکانیان، همراه با پیام صوتی این هنرمند
  • «Modes and Moods» برای کوارتت زهی، موومان چهارم، اثر مهران روحانی. با نوازندگی ویلن اول: آناهیتا اتحاد، ویلن دوم: حمیدرضا ساعتچی، ویولا: بابک کوهستانی، ویولنسل: هستی شاپوری
  • «تناسُخ» برای کوارتت زهی، موومان دوم، اثر محمدرضا درویشی. با نوازندگی ویلن اول: آناهیتا اتحاد، ویلن دوم: حمیدرضا ساعتچی، ویولا: بابک کوهستانی، ویولنسل: هستی شاپوری
  • ویدئوی اجرای اختصاصی «تصنیفِ صبح» اثر حمید متبسم برای هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران با شعر محمدرضا شفیعی کدکنی، اجرای گروه «راستان» به سرپرست و نوازنده‌گی تار آزاده امیری، خواننده: وحید تاج، کمانچه: علیرضا دریایی، کمانچه آلتو: مهزاد خردمند، سنتور: پگاه زهدی، تارباس: بهنام اخگر، تمبک: گوهرناز مسائلی، دف: صبا رمضان/ ضبط موسیقی: استودیو شهرصدای پارسیان، صدابردار: رضا اسدپور، میکس و مسترینگ: ارد انزابی‌پور
  • «پاساکایل» (Passacaille) برای دوئتِ فلوت و ریکورد. اثر: ژاک مارتین هُتِتر (Jacquez Martin Hotteterre). با نوازندگی فرهود بیگلربیگی: ریکوردر، آرتاشس گریگوریان: فلوت، (تقدیم به آذین موحد)

 

پس از تنفس، بخش بعدی مراسم با اجرای موسیقی توسط گروه «ساکن روان»، آغاز شد. این گروه قطعه‌ی«جهانی در آرامش» به خوانندگی احسان بیرقدار، بر اساس شعری از شمس لنگرودی و آهنگسازی بصیر فقیه‌نصیری را با نوازندگی: نیلوفر ابراهیمی: فلوت، آناهیتا اتحاد، حمیدرضا ساعتچی: ویلن، بابک کوهستانی: ویولا، هستی شاپوری: ویلنسل، برای حاضران در آیین سال‌نوای هفتم اجرا کرد. و در ادامه، سال نوای موسیقی ایران، ضمن پخش ویدئویی از نوازندگی عباس ظهیرالدینی، به این نوازنده‌ی نامدار ویلنسل ادای احترام کرد.

مهدی گورنگی دبیر اجرایی سال نوا

پس از آن، محمدمهدی گورنگی مدیر اجرایی سال‌نوای موسیقی ایران، طی سخنانی، به تشریح روندِ انتخاب موسیقی‌دانان در بخش‌های مختلف و جلسه‌های متعدد شورای تخصصی هفتمین سال‌نوا از آذرماه سال ۱۴۰۰ پرداخت و ضمن عنوان دلایلِ توقف فعالیت در سه سال گذشته، به اهداف کلی سال‌نوا اشاره کرد.

وی بر لزوم اتحاد و همدلیِ موسیقی‌دانان مستقل ایران در شرایط اجتماعی کنونی تأکید کرد و با قدردانی از حدود ۲۵۰ هنرمند موسیقی که با مشارکت‌های مالی و هنری در برگزاری این رویداد سهمیم شدند، با ذکرِ نام، از اعضای شورای تخصصی، گروه مشاوران و همچنین شهرام صارمی به عنوان مدیر روابط عمومی، فریده ثمربخش به عنوان مدیر هماهنگی و دیگر مدیران و مسؤلان و نیز گروه اجرایی سال‌نوای هفتم، قدردانی کرد.  

محمدمهدی گورنگی با ذکر این نکته که دوره‌ی هفتم سال‌نوا، بیشترین جذبِ مشارکتِ مشاغل و مراکز مستقل فرهنگی را داشته، از این مراکز فرهنگی و هنردوست که حامی و پشتیبانِ رویدادِ هفتمِ سال‌نوا بوده‌اند تشکر کرد.

او در ادامه اعلام کرد که برنامه‌های تولیدی متنوعِ سال‌نوای هفتم، پس از عبور از روزهای آتی، در قالبِ «هفته‌ی سال‌نوای موسیقی ایران» که هر شب به یکی از هنرمندانِ تجلیل شده اختصاص می‌یابد، در وبسایت و صفحات مجازی سال‌نوا و حامیانِ آن و همچنین به طور ویژه در پلتفرم «هاشور»، منتشر خواهد شد و اخبار مرتبط با این برنامه‌ها توسط روابط عمومی و ستاد خبری سال‌نوا، در وبسایت رسمی و صفحات مجازی به اطلاع عموم خواهد رسید.

گورنگی در پایان سخنانش ضمن تشکر از همه‌ی هنرمندان حاضر در آیینِ سال‌نوا، آرزو کرد تا موسیقی ایران به شکوهِ «روزگارِ باربَد» بازگردد، هیچ هنرمند و بی‌گناهی در بَند نباشد و آوای زنان و دختران در حصار نباشد.

در پایان این قسمت، توسط علی جعفری پویان (دبیر هنری)، محمدمهدی گورنگی (مدیر اجرایی) و شهرام صارمی (مدیر روابط عمومی)، لوح سپاسِ سال‌نوا به بیژن بیژنی (خواننده و خوش‌نویسِ یادنشانِ سال‌نوا)، کامبیز باقری (مدیر عکاسی دوره‌های مختلف سال‌نوا)، آرش بادپا (آهنگساز چند دوره‌ی سال‌نوا)، بهنود یخچالی (آهنگساز چند دوره و همچنین دوره‌ی هفتم سال‌نوا)، سمیرا سلمانی لک (مدیر منابع مالی دوره‌های مختلف سال‌نوا) و سوگل ضامنی (طراح و گرافیست دوره‌های مختلف سال‌نوا) اهدا شد.

سپس ویدئویی که شامل تصاویرِ هنرمندان درگذشته‌ی موسیقی کشور در سه سال اخیر بود، پخش و یاد آنان گرامی داشته شد.

 

پوستر بخش یادبود سال نوا

قسمتِ بعدی برنامه، «بخش یادبود» هفت هنرمندِ نامدار و درگذشته‌ی موسیقی ایران بود.

در این بخش از پوسترِ ویژه‌ و اختصاصی زنده‌یادان مصطفی کمال پورتراب، والودیا تارخانیان، محمد تقی مسعودیه، هرمز فرهت، فرامرز پایور، امیراشرف آریان‌پور و گلنوش خالقی، رونمایی و لوح یادبودِ سال‌نوا به خانواده‌های این هنرمندانِ ماندگار موسیقی ایران اهدا شد.

در این قسمت از برنامه کیخسرو پورناظری، سوسن اصلانی، هومن دهلوی و مزدا انصاری برای اهدای لوح یادبود، سندِ نهال‌های درخت که به همتِ «گروه درختکاری بازدم» به نام هنرمندانِ بخشِ یادبود در پارکِ ملی توران کاشته شده و همچنین هدایای فرهنگی از طرف خانه هنر خرد و خانه پایور، به روی صحنه حاضر شدند.

پوستر بخش نشان

در ادامه، «نشانِ ‌سال‌نوای موسیقی ایران» به عنوان بخشِ جدیدِ سال‌نوا معرفی و از فعالیت‌های موسیقی چهار مرکز فرهنگی تجلیل شد.

در این قسمت از برنامه، نشانِ سال‌نوا به انجمن فیلارمونیک ایران، خانه هنر خرد و خانه پایور، انتشارات پارت و مجموعه شهرصدای پارسیان، به پاسِ فعالیت‌های اثرگذارِ فرهنگی و موسیقایی اهدا شد.

رحیم ناحی، سودابه سالم، بهرام جمالی و علی جعفری پویان، نشانِ و لوحِ سال‌نوا را به شهرداد میرزایی، علی صمدپور، نگار مفیدی و آیدا الفت، نمایندگان و مدیرانِ این مراکز فرهنگی اهدا کردند.

پوستر بخش یادنشان

 

پوستر بخش یادنشان

بخش پایانی مراسم به بخشِ تازه‌ی «یادنشانِ موسیقی ایران» اختصاص داشت. در این بخش، یادبودِ پانزده هنرمند موسیقی ایران که در فاصله‌ی سال‌نوای ششم تا پایانِ بهار ۱۴۰۳ از میان ما رفتند برگزار و از یادنشانِ زنده‌یادان داوود جعفری امید، امیرتیمور پورتراب، علی اکبرپور، محمد اسماعیلی، منوچهر اسلامی، حسن ناهید، محسن افتاده، محمود جعفری، جمشید عندلیبی، مینو افتاده، حسین زمان، امیرفرشید رحیمیان، لیلی افشار، آیدین الفت و پورنگ پورشیرازی، رونمایی شد.

در این قسمت یادنشان، لوح یادبود و سندِ نهال‌های درخت که به نامِ پانزده هنرمند این بخش در پارکِ ملی توران و به همتِ «گروه درختکاری بازدم» کاشته شده است توسط جهانشاه صارمی، ناصر رحیمی، علی موثقی و محمدمهدی گورنگی به خانواده‌های این موسیقی‌دانان اهدا شد.

آیینِ سال‌نوای موسیقی ایران، در هفتمین دوره‌ی خود، پذیرای موسیقی‌دانان برجسته‌ی ایران بود و با ثبت برگه‌ای دیگر از نکوداشت و گرامی‌داشتِ یاد و خاطره موسیقی‌دانان، به کار خود پایان داد.

کیـخـسرو پورناظری، ارشد تـهماسبـی، فریـدون شهـبـازیان، پـشنـگ کامکار، فریـمـاه قوام صـدری، اقـدس پـورتراب، علی جهـانـدار، سـوسن اصلانـی، وارطان ساهاکیـان، ارسـلان کامکار، سـودابه سالـم، میـلاد کیایی، سوسـن اصلانی، رحیم ناحی، قاسم عابدین، مهدی اردستانی، صدیق تعریف، گاگیک بابایان، بهناز ذاکری، جهانشاه برومند، جهانشاه صارمی، سعید ثابت، مهدی بزرگ‌مهر، مازیار شاهی، شراره دولت‌آبادی، پریچهر خواجه، مریم قره‌سو، محمود میرزایی، آنی آرزومانیان، خشایار سفیدی، وحید طهرانی آزاد، فرزاد توحیدی، فرزاد آذری

از جمله مهمانانِ حاضر در آیین هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران بودند.

 

هنرمندانِ مشارکت‌کننده در هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران

یارانِ حامی:

آرمان مرادی، نوید نیکبخت، عباس رمضانی‌فرد، مریم شریف‌زاده، محمد مرعشی، صدف صعودی، مرجان صعودی، زهرا گورنگی، محمدمهدی گورنگی

یارانِ پشتیبان:

سعید کریمیان، سیاوش کامکار، سینا خیرآبادی، اردوان سپه‌پور

یارانِ همیار:

نیلوفر ابراهیمی، مزدا انصاری، آیدا الفت، احسان بیرقدار، فرهود بیگلربیگی، مسعود تاجیک، علی جعفری پویان، حامی حقیقی، عسل حناچی، مهسا خویی، نیما زاهدی، بابک زرین، رابعه زند، اردوان سپه‌پور، امید سیاره، بابک شهرکی، محمدرضا صادقی، بردیـا صدرنــوری، آتـوسا ضیـغمـی، میلاد عمرانلـو، شهره قاطع، نیما کامکـار، فایضه کامیـاب، رضا کلانتری، ابریـشم معیـنی، علـی مغـازه‌ای، علی موثقی، نگار نوراد

یارانِ همراه:

حامد ابراهیمی، آناهیتا اتحاد، سامان احتشامی، فاطمه احمدی، امین اخواص، رویا اسداللهی، سوده اسدپور، آرش اسدنژاد، امیر اسلامی، محمدهادی اسماعیلی، اشکان اشتری، مینا افتاده، مهران اکرمی،‌ محمدرضا امیرقاسمی، آزاده امیری، پروانه انارکی، علی انیسی، ستار اورکی، نیما اورکی، ماندانا اهتدا، آرش ایمانی، بابک ایمانی، آرمن آساطوریان، بهنام آیتی، آرش بادپا، شقایق بختیاری، نازلی بخشایش، امیر بکان، علی بوستان، رامین بهنا، مهران پدرام، رضا پذیرائی، امیر پورخلجی، تهمورس پورناظری، متین پیمانی، مسعود پیروی، محمدرضا تفضلی، داریوش تقی‌پور (اوِستا)، شهرام توکلی، فریده ثمربخش، تینا جامه‌گرمی، سعید جاوید، گیتی جعفری امید، رکسانا جعفری امید، بهرام جمالی، گلناز جمشیدی، نیما جوان، سیامک جهانگیری، علیرضا چهره‌قانی، ریحانه حبیبی، مهدی حسنی، یگانه حسینی‌نیا، محمد حقگو، اهورا خدامی، رضا خسروی، بابک خضرائی، پژمان خلیلی،‌ محسن دِهینی، آنکیدو دارش، مریم دانشمند، شادی درخشان‌پور، پدرام درخشانی، میلاد درخشانی، الهام دسترنج، هومن دهلوی، حمیدرضا دیبازر، ناصر رحیمی فراهانی، غلامرضا رضایی، آزاده رضایی، پویان رمضانی، مهدی رمضانی، کیانوش روحی، علی زارع، ژابیز زربخش، گلریز زربخش، باران زرگریان، سالار زمانیان، وارطان ساهاکیان، کاوه سپندار، عباس سجادی، فرید سعادتمند، پوریا سوری،‌ پارسا شاطریان، امیر شاهرخی، نوید شعبان‌زاده، حمیدرضا شعبانی، علیرضا شفقی‌نژاد، سودابه شمس، شادنوش شمشادی، رضا شیرازی، محمد صادقی، بهنام صبوحی، صفی صفوی، منیژه صهبائی، مجتبی طباطبایی، شوقی طبیانی، ‌فرزین طهرانیان، رضا طیبی، طاها عابدیان، فرزین عابدینی، دریا عارف، میلاد عالمی، مهرداد عالمی، سحر عباسی، مهدی عبدالوهاب، رضا عسگرزاده، حمید غلامعلی، ایمان فخر، فریبرز فرهنگ‌مهر، بصیر فقیه‌نصیری، سهیل فقیه‌نصیری، ماه‌سیما فلاحی، بهار فلسفی، راحله فیروزی، علی‌اکبر قربانی، آرمین قضاتی، فؤاد قهرمانی، مانا کاشیان، حامد کرمانی،‌ علیرضا کلیایی، اشکان کمانگری، بهاره کمائی، بابک کوهستانی، بردیا کیارس، کیوان کیارس، شایان کریمی‌نژاد، گل‌آرا کیان‌بخت، ابراهیم لطفی، شریف لطفی، محمدعلی لقاء، مهدیه محمدخانی، حمیدرضا مختاری، بهار مدیری، افشین معصومی، احمد مقدسی‌زاده، مریم ملا، جمال‌الدین منبری، زهرا مهدی‌زاده، شهره مهرآبادی، مرجــان مهربـان، مهرنوش مهرپـویا، سیدحسن میرشفیعی لنگری، علیرضا میـرآقا، محمودرضا میـرصیافی، احمد میرمعصومی، پدیده نادری، محمد نصرتـی،‌ رایین نورانی، صادق نوری، امید نیک‌بین، محمد نیـکو، دیبا والـی، وحید وفـائی، علیرضا وکیلی‌منش، آرش هژیرآزاد، کیوان هنرمند، امین هنرمند، بردیا یوسفی

حامیانِ هنری:

فرهاد فخرالدینی، حسین علیزاده، هوشنگ کامکار، خاچیک بابایان 

آناهیتا اتحاد، بهنام اخگر، رضا اسدپور، آزاده امیری، ارد انزابی‌پور، مهدی بشیر، فرهود بیگلربیگی، فرمهربیگلو، وحیـد تـاج، تیـنا جامه‌گرمی، اهورا خدامـی، مهزاد خردمنـد، علیـرضا دریایی، صبـا رمضان، پـگـاه زهـدی، حـمیـدرضا ساعتـچی، سـارنـگ سیفـی‌زاده، هستـی شـاپـوری، وحـیـد شایـسته، بـابـک شهـرکـی، مـهـرداد عـالمـی، حـامـد کرمانـی، بابـک کوهـستـانی، آرتاشـس گریـگوریـان، گوهرناز مسائلی، پاشا هنجنی، پیمان یزدانیان

 

 

دست‌اندرکاران هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران:

 

مؤسس و دبیر هنری: علی جعفری پویان

مدیر اجرایی: محمدمهدی گورنگی

 

شورای تخصصی هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران: حسین علیزاده، مینا افتاده، وارطان ساهاکیان، بهرام دهقانیار، ابراهیم لطفی، علیرضا میرعلی‌نقی، کیاوش صاحب‌نسق

گروه مشاوران هفتمین سال‌نوای موسیقی ایران: ناصر رحیمی فراهانی، بهرام جمالی، رامین بهنا، حمیدرضا دیبازر، کیوان فرزین، داریوش تقی‌پور، علی مغازه‌ای

 

مدیر روابط عمومی: شهرام صارمی

مدیر هماهنگی: فریده ثمربخش

مدیر منابع مالی: سمیرا سلمانی لک

مدیریت عکاسی: کامبیز باقری

مدیریت فضای مجازی: رضا کلانتری

 

طراح گرافیک: سوگل ضامنی

طراح لوگو: الهام کریمی

طراح  و ساختِ تندیس، نشان و یادنشان: امیررضا جهان‌آرا

طراحِ خط و خوشنویسِ یادنشان: بیژن بیژنی

 

مجری: ساحل کریمی

نویسنده: فریبرز فرهنگ‌مهر

گویندگان: علی اَقدَم، ساحل کریمی

 

گروه صدا: اُرُد انزابی‌پور

غزال هاشمی، عامر محمدی، حسین حسین‌زاده، رامتین ناهید

 

ناظر کیفی صدا و تصویر: بابک شهرکی

 

آهنگساز: بهنود یخچالی

نوازندگان:

ویلن اوّل و دوّم: علی جعفری پویان، حامد کرمانی، بابک شهرکی، تینا جامه‌گرمی، فرمهربیگلو، اهورا خدامی

ویُلُن سولو، ویولا: علی جعفری پویان | ویلنسل: مهرداد عالمی | نی: پاشا هنجنی | تار و سه‌تار: آزاده امیری | کمانچه: بابک شهرکی

آوا: سارنگ سیفی‌زاده

ضبط موسیقی: استودیو سرنا. حمیدرضا آداب، مهدی بشیر | میکس و مسترینگ: حمیدرضا آداب

 

ضبط نریشن: استودیو شهر صدای پارسیان، استودیو کوالیما

صدابرداران: رامتین ناهید، حسین مطمئن‌زاده، شکیبا الهی

 

مدیریت و پشتیبانی پذیرایی: مهرزاد بهروزی (Mehrzad Event)

هماهنگی پذیرایی: کتایون خان‌زاده، مهسا خویی

مدیریت امور چاپ: سعید کریمیان

 

گروه اجرایی: نیلوفـر ابراهیمی، کاملیا امامی، آزاده امیری، کامبیز بـاقری، امیررضا بهزاد، فریده ثمربخش، نیـما جـوان، کتایـون خان‌زاده، مـهسا خـویـی، ارشیا ذوالفقاری، مهیار سعادتی، سمیرا سلمانی لک، مـریـم شریـف‌زاده، شقایق شهابی، بابک شهرکی، فـریـبرز فرهنگ‌مـهر، فؤاد قـهرمـانی، فایـضه کامیاب، بهار مدیری، شهره مهرآبادی، محمودرضا میرصیافی، زاگرس ناروَنی، آزاده نهاوندی

گروه روابط عمومی: کاملیا امامی، فریده ثمربخش، نیما جوان، کتایون خان‌زاده، سمیرا سلمانی لک، شقایق شهابی، بابک شهرکی

گروه خبری: سما بابایی، ندا سیجانی، رضا کلانتری

گروه عکاسی: کامبیز باقری، ورقا عامری، مجتبی سیاوشی، نیلوفر اسدی

عکاس پرتره‌ها: کامبیز باقری، محمد خداداداش (حمید متبسم، افسانه و نازلی جهانگیری، مصطفی کمال پورتراب)، بهروز جمالی (گلنوش خالقی)

 

تولید محتوا و ویدئوها: گروه هنری آما Amaartgroup

کارگردان هنری: علیرضا صفرنژاد

کارگردان تلویزیونی: امیررضا رعیتی

مدیر تصویربرداری: مهرداد مجاوری

دستیاران فیلمبردار: علی اسلامی، مهدی عبدی

پشتیبانی فنی نور و ال‌ای‌دی: امیرحسین خردمند

 

 

با قدردانی از مجموعهٔ فرهنگی منظومهٔ خرد:

احسان سلیمانی‌ها (مدیرعامل مؤسسه منظومه خرد)، مرسده صادقی (مدیرعامل خانه هنر خرد و مدیر هنرستان تجسمی خرد)، کسری ایوزخانی (مدیر پشتیبانی مؤسسه منظومه خرد)، علی صمدپور(بنیان‌گذار خانه پایور و مدیر نشر خرد)، فاطمه فرهادی (مدیر اجرایی خانه پایور و نشر خرد)، بهار مدیری (مدیر آموزش موسیقی خانه هنر خرد و سرپرست گروه موسیقی خانه پایور)، میلاد نیاکان (مسئول سخت‌افزار مؤسسه منظومه خرد)، آیین منانی (رابطِ امور مالی)، هیوا روستایی (کافه راهرو)

 

 

با سپاس ویژه از:

مجـمـوعهٔ شهر صـدای پارسیـان، کانون موسیقی فرهنگسرای ارسباران، دیـده‌بـان موسیقی ایـران، انـجـمـن فیلارمـونیـک ایـران، آموزشگاه موسیقـی شـهرکـی، مجمـوعه‌ی پیـشتازان صدای برتر، فرهـاد فخرالدیـنی، شریف لطفی، هوشنگ کامـکار، پیمان یـزدانیان، بیـژن بیـژنی، شـهرام صـارمـی، بابک شهرکی، فراز اصغرپور، علی مغازه‌ای، بهرام جمالی، مهدی بزرگمهر، محمد عمروآبادی، مسعود برزی، سعید برزی، الهام امیرعطایی، محمد حقگو، کیوان فرزین، رویا میرفخرایی، بیژن ارژن، صادق نوری، محمد ملازم، علی پویا، فهیمه محمدی، نرگس طرفی‌نژاد، رضا گورنگی، فایضه کامیاب، ریحانه نوروزی، مهشید علیپور، محمد خداداداش، عامرمحمدی، حسین حسین‌زاده، حفیظ‌‌ الله فیروزی، حامد بیک، وحید شایسته

 

اسپانسرها

با حمایتِ

گالری نوای کلاویه | شرکت انرژی موتور | گروه درختکاری بـازدم |

 کتاب اردیبهشت | مؤسسه فرهنگی هنری آفرینش | فروشگاه موسیقی نوا |

دپارتمان موسیقی مجتمع آموزشی بین‌المللی مهرتابان | گروه فرهنگی MBS امارات متحده عربی |

Amaartgroup | Manuo Music | خانه هنر خرد | خانه پایـور | مجموعهٔ شهر صدای پارسیان |

تیـوال | نشر و پخش موسیقی جوان | پلتفرم هاشور | قنادی شیرین |

Sonia Flower | K.B Photography | Maya Home | Mehrzad Event

 

 

به منظور انعکاس بزرگترین رویدادِ مستقلِ موسیقایی سال، به زودی «هفته‌ی سال‌نوا» برگزار خواهد شد.

گزارش‌های اختصاصی، گفت‌وگو با هنرمندان و تصاویر ویژه‌ی این مراسم به تدریج بر روی وب‌سایت سال‌نوا نمایش داده خواهد شد.

 

سی و یکم خرداد ۱۴۰۳

رضا کلانتری

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیاز این پست: :
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

چاپ   ایمیل

تازه ها

Our Rating: 100% - 1 votes

به محتوای این مطلب امتیاز دهید

تلگرام
واتساپ
اینستاگرام

تازه های سال‌نوا

همکاری با سال‌نوا، برای آگاهی از چگونگی همکاری کلیک کنید